poniedziałek, 15 grudnia 2014

KOSMED

Witam serdecznie. Od niedawna miałam możliwość testowania nowego produktu firmy KOSMED. Jest to nafta kosmetyczna z dodatkiem olejku arganowego.

Nafta kosmetyczna jako środek do pielęgnacji włosów używana jest od bardzo dawna. Nafta była znana już w medycynie ludowej, jako środek wzmacniający włosy. Nasze babcie i prababcie używały jej w postaci maseczki do włosów, zwłaszcza z dodatkiem oleju rycynowego, żółtka i paru kropel cytryny.

Firma P.P.H. „KOSMED” postanowiła wykorzystać naturalne właściwości nafty, produkując szeroką gamę naft kosmetycznych do pielęgnacji włosów. Nafta kosmetyczna posiada bardzo wiele drogocennych właściwości, które korzystnie wpływają na poprawienie wyglądu i stanu włosów. Zapobiega elektryzowaniu włosów, ułatwia ich rozczesywanie i modelowanie. Nadaje włosom puszystość, zmniejszając ich łamliwość. Wspomaga nawet leczenie łupieżu, zapobiega wypadaniu, wzmacnia cebulki, regeneruje włosy farbowane i tlenione. Poprawia kondycję włosów, ma rewelacyjne działanie regenerujące, doskonale nadaje się do włosów przetłuszczających się. Dodane do nafty witaminy (A, E, F, H), α-bisabol, mikroelementy, olej rycynowy korzystnie działają na włosy, poprawiając ich wygląd i kondycję. Nafta zwiększa połysk i elastyczność. Dzięki kuracji naftą kosmetyczną włosy stają się mocniejsze.

Olej arganowy – "płynne złoto" jest wyjątkowo  bogaty w substancje odżywcze. Zawierający witaminy E i F dogłębnie wzmacnia i odżywia włosy. Regularnie stosowany sprawia, że włosy stają się mocniejsze, grubsze i zyskują atrakcyjny połysk. Zapobiega rozdwajaniu końcówek.
 
Nafta kosmetyczna regularnie stosowana dodaje włosom elastyczności, zapobiega ich elektryzowaniu, ułatwia rozczesywanie i modelowanie. Nafta z olejem arganowym polecana jest szczególnie osobom, które borykają się z problemem słabych, zniszczonych włosów z rozdwojonymi końcówkami.

Jeśli chodzi o moje zdanie na temat owego produktu, to na wstępie mogę powiedzieć, że jak na naftę to bardzo ładnie pachnie. Przystępna cena - duży plus. Zgrabne opakowanie, z dozownikiem - duży plus, nigdy nie wyleje się jej za dużo na jeden raz. W moim przypadku systematyczność jest mi dość obca. Ale gdy mi zależy, to staram się o priorytetach pamiętać. Nafta ogranicza wypadanie włosów i pobudza nowe do życia - mam nadzieję, że w moim przypadku tak będzie. Po zastosowaniu są miękkie i gładkie. Stosuję ją od dwóch tygodni. Czas pokaże jakie będą efekty regularnego stosowania...

Facebook - KOSMED
1 komentarz: